Erdal_Baydaş
Erdal Baydaş

Fotoğraf, Film

Grafik Tasarım ve Resim eğitimlerinin ardından Floransa’da Lorenzo De’Medici Sanat Enstitüsü fotoğraf bölümünü bitirdi. 1996’da kendi şirketini kurarak Türkiye’nin önemli markalarına ve reklam ajanslarına fotoğraf hizmeti vermeye başladı. 2010 yılından beri film konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Bazı kamu projelerinde de görev almıştır. Ayrıca projelerde bazında bazı marka ve reklam ajanslarına danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Özgür Bozgün
Özgür Bozgün

Kameraman, Görüntü Yönetmeni

1994’de girdiği film sektöründe kamera arkasında ki her konuda tecrübe kazanmış bir görev adamıdır. Kurumsal tanıtım filmlerinden belgesellere, televizyon prodüksiyonlarına birçok projede görev almıştır. Çalışmalarını Ankara merkezli sürdürmektedir.

Jiro Kumakura
Jiro Kumakura

Kameraman, Görüntü Yönetmeni

Tokyo doğumlu olan yönetmenimiz 2004 yılından beri film direktörü ve videographer olarak birçok belgesel film ve müzik video çalışması yapmıştır. Jiro, Tokyo Waseda Üniversitesinde felsefe eğitimini tamamladıktan sonra İtalya’da Lorenzo De’Medici Enstitüsünde fotoğraf eğitimi almıştır. Film çalışmalarını Tokyo merkezli sürdürmektedir.

Nebahat_Uzun_Pr_Dijital_Medya
Nebahat Uzun

Dijital pazarlama ve strateji

Ankara Üniversitesi mezunu. Reklam, halkla ilişkiler, marka iletişimi, dijital pazarlama iletişimi alanlarında çalışıyor. Tanıtım stratejisi geliştirme ve planlama, marka stratejisi ve proje geliştirme, sosyal medya marka stratejisi ve yönetimi, online itibar yönetimi, halkla ilişkiler-sosyal sorumluluk kampanyaları yürütüyor. Son olarak Arabul Ankara internet portalı projesini geliştirdi ve hayata geçirdi. Bu projenin ve bazı firmaların bütünleşik dijital iletişim danışmanlığını sürdürüyor.

Olga_Litvinova_Tasarım
Olga Litvinova

Endüstriyel Tasarımcı, Eğitmen

Moskova doğumlu Olga, ODTÜ Endüstriyel Tasarım eğitimini onur derecesi ile tamamladı. Bazı önemli sanayi firmalarında tasarımcı olarak görev yaptı. TRT’de 3D animasyon ve modelleme çalışmaları yaptı. 2003’da gittiği İtalya’da iç mimarlık yüksek şeref lisansı aldı. Floransa Tasarım Akademisinde endüstri tasarımı eğitmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca Floransa ve Torino’da ki bazı stüdyolarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Baron_Chef_Gastronomi
Baron Chef

Gastronomi

Baron Meshkin dünyanın 11 ayrı mutfağında uzman, İran asıllı gurme şefimiz. Birçok ülkede bilgi ve deneyimini arttıran Baron Chef 28 yıldır Türkiye’de yaşıyor. Gourme Chef olarak önemli restoranlara danışmanlık vermenin dışında eğitmenlik çalışmaları da yapmaktadır. Ayrıca birçok TV kanalında ( BBC, Kanal D, ATV, Show TV, TGRT gibi ) program yapımcılığı ve sunuculuğu görevlerini üslenmiştir. Çalışmalarını Ankara merkezli sürdürmektedir.

Cem_Akkoc_Yazilim
Cem Akkoç

Yazılım Uzmanı

2008 yılından itibaren kamu ve özel sektör yazılım çözümleriyle tanınmış bilişim uzmanıdır. Türkiye’nin değerli yazılım firmalarında hizmet verdikten sonra milli yazlımlar ve yerel çözümler felsefesiyle, 2011 yılından itibaren kendi ekibiyle birlikte Ankara’da faaliyet gösteren firmasıyla (Agartha Teknoloji) hizmetlerine devam etmektedir. Cem AKKOÇ; Big Data, Coğrafi Çözümler ve Web ve Mobil Çözümleri ile İnternet Güvenlik Sistemleri sayesinde Kamu sektörüne, standartlar dâhilinde ilerleyen işleri gelişen teknoloji çözümleriyle birleştirerek kendi markasını yaratmıştır.

Cengiz_Koçak_Spor
Cengiz Koçak

Gezgin, Base Jumper

1992’de askeri okuldan mezun olduktan sonra Komando tim Komutanlığı, Paraşüt Eğitmenliği, Kayak eğitmenliği ve Atlayıcı Öğretmenlik yaptı. 2012’deNato Kolordusundaki görevinden sonra emekli oldu ve çalışmalarına sivil hayatta devam etmekte. Kariyeri ilkler, başarılar ve rekorlarla dolu olan Cengiz hakkında belgeseller yapıldı, televizyon programlarında konuk edildi, Türkiye ve yurtdışında birçok panelde konuşmacı oldu. Birçok uluslararası ödüle sahip olan milli sporcumuz çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.

Cosimo_Bargellini_Fotoğraf
Cosimo Bargellini

Fotoğraf

Floransa İtalya’da profesyonel fotoğrafçılık çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Richmond Üniversitesinde fotoğraf eğitimi vermektedir. 40’dan fazla uluslararası kitapta fotoğrafları yayınlanmıştır. İtalya, ABD, Meksika, Tayvan, Tayland, Çin, Brezilya, Arjantin, Rusya gibi bir çok ülkede eğitimler verdi, workshoplar düzenledi ve konferanslara katıldı.

Fatma_Munzur_Eğitim
Fatma Munzur

Sanat eğitmeni

AÜ DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, GÜ GEF Resim Bölümü, AÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı mezunu. TED Ankara Kolejinde Edebiyat ve Resim Öğretmeni, Ankara Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Yaratıcı ve eleştirel düşünme eğitimi, sanat eğitimi alanlarında çalıştı; eğitim kurumlarına danışmanlık yaptı. Halen reklam yazarlığı yapıyor, dijital ortam için içerik üretiyor ve Arabul Ankara için yazıyor.

Ali Baydaş
Ali Baydaş

Fotoğraf, Medya

Gazi Üni. İletişim Fakültesi mezunu. Tempo Dergisi’nin kuruluşundan itibaren yazar ve foto muhabir olarak görev yaptı. 10 yılını geçirdiği Hollanda’da Amsterdam Stadsblad gazetesinde çalıştı. Baydaş Fotoğraf Tanıtım’da fotoğraf ekibi direktörlüğü yaptı. Bazı web sitelerinde köşe yazarlığı yaptı. ‘Fotoğraf Ustaları’ adlı kitap serisinde yer aldı. Afsad’da eğitmen olarak görev aldı. Freelance çevirmenlik yapmaya devam ediyor.

Levent_Ayaşlıoğlu_Film
Levent Ayaşlıoğlu

Yönetmen

Ankara doğumlu olan yönetmenimiz Anadolu üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu. 1992’de Sony Broadcast İstanbul satış temsilciliği ile başlayan çalışma hayatı 2007’den beri dDf’de yapımcı yönetmen olarak devam ediyor.
Türkiye, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, Azerbaycan, Kazakistan ve Hindistan’da 300’den fazla reklam filmi, belgesel film ve müzik klibi yönetti. Kristal Elma dahil birçok reklamcılık ödülü ve 11 uluslararası ödül kazandı.